POMOC UKRAJINĚ

Česká biskupská konference jménem předsedy arcibiskupa Jana Graubnera vyzvala věřící k modlitbám za Ukrajinu a ke konkrétní pomoci a solidaritě s uprchlíky. Ve spolupráci s Charitou ČR, jíž je zřizovatelem, také vyhlásila humanitární sbírku na pomoc potřebným, vnitřně vysídleným i těm, kteří již uprchli do naší země.

Pomoc katolické církve v České republice probíhá primárně prostřednictvím Charity ČR. Jednotlivé (arci)diecézní charity pomáhají uprchlíkům na území České republiky a Charita ČR spolupracuje s Charitou Ukrajina a pomáhá přímo na místě.

(Arci)diecézní charity mají stále volné ubytovací kapacity pro uprchlíky, proto prosíme, abyste případnou pomoc s ubytováním Ukrajinců nejdříve koordinovali s nimi.

Čeští a moravští biskupové všem děkují za jejich velkorysou pomoc, solidaritu a nasazení!

Arcidiecézní charita Olomouc

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.