POUTNICKÁ BUDKA

Náš poutní kostel sv. Andělů Strážných stojí na Moravskoslezské větvi svatojakubské poutnické stezky. Moravskoslezská svatojakubská trasa prochází v České republice dvěma historickými zeměmi: Slezskem a Moravou. Její délka je 276,5 km a prochází přes naše území z Polska až do Rakouska.

Jednotlivá významná místa na této poutnické cestě zřizují pro poutníky tzv. Poutnické budky, ve kterých poutník může získat otisk unikátního razítka do Credencialu a informace o poutnické trase.

Podporu a rozvoj svatojakubských i jiných poutnických cest u nás zajišťuje spolek ULTREIA, z.s. Její členové navštívili náš kostel v roce 2019, kdy jsme jim na prvního máje zajistili prohlídku našeho kostela.
Tento spolek v současnosti pomáhá s osazením poutnických budek na Všerubské a Jihočeské větvi svatojakubské stezky.

Naše farnost se rozhodla osadit tuto Poutnickou budku na vhodné místo i u našeho kostela za pomoci spolku ULTREIA, z.s.

Poutnická budka je na předních dvířkách opatřena symbolem mušle a textem „Svatojakubská cesta“ a je vybavena originálním poutnickým razítkem, letáky k trase, originál svatojakubskou propiskou, poutnickým blokem – Kniha poutníků v kroužkové vazbě.

O instalaci Poutnické budky budeme informovat (předpoklad je přelom července a srpna 2021).

Ukázka Poutnické budky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.